Weekend plin de competiții sportive în școlile din Gorj

Inspectoratul Școlar Județean Gorj anunță un final de săptămână intens și plin de energie pentru elevii din județ, care au participat vineri, 5 decembrie 2025, la o serie de competiții sportive desfășurate în cadrul ONSȘ și al campionatelor școlare.

Evenimentele au inclus etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la volei băieți – liceu, etapa județeană a campionatului de minihandbal, precum și etapa locală a ONSȘ – U14 Cupa ING, atât la fete, cât și la băieți.

Competițiile au reunit numeroase echipe entuziaste, care au demonstrat fair-play, pasiune și dorință de performanță. Inspectoratul Școlar Județean Gorj adresează felicitări tuturor participanților, profesorilor coordonatori și organizatorilor implicați în promovarea sportului școlar.

 

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente