Depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism fără permis

Polițiștii din cadrul Poliţiei municipiului Drobeta- Turnu Severin – Biroul Rutier au depistat, în trafic, un tânăr de 27 de ani care conducea un autoturism pe strada Retezat, în localitatea Gura Văii, fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, potrivit IPJ Mehedinţi.

Acesta a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.

În cauză, a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.

Sursa : gds.ro

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente