Firmă din Padeș, amendată cu 50.000 de lei de Garda de Mediu Gorj

Un operator economic de pe raza comunei Padeș sancționat de către comisarii Gărzii de Mediu Gorj cu amendă in valoare de 50.000 de lei.

Deoarece nu și-a dus la îndeplinire măsurile impuse prin controalele anterioare, un operator economic, autorizat în vederea desfășurării activității de „Extracția pietrisului si nisipului; extracția argilei si caolinului”a fost aspru sancționat, fiind obligat să realizeze măsurile referitoare la reconfigurarea geometriei carierei cât și la remedierea zonelor afectate prin activitatea desfășurată.

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente