Târgu Jiu: Control judiciar și brățări electronice pentru cei doi bărbați implicați în conflictul de pe Aleea Energeticienilor

Cei doi bărbați implicați în conflictul violent produs pe Aleea Energeticienilor din municipiul Târgu Jiu au fost plasați sub control judiciar pentru o perioadă de 60 de zile.

Potrivit procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu Jiu, măsura a fost dispusă după ce aceștia au fost reținuți pentru 24 de ore de polițiști, în urma altercației care a avut loc în data de 22 iunie.

Pe durata controlului judiciar, cei doi au obligația de a purta în permanență dispozitive electronice de monitorizare, măsură menită să asigure respectarea obligațiilor impuse de organele judiciare și să prevină producerea unor noi incidente.

Conflictul a izbucnit pe fondul unor neînțelegeri mai vechi dintre cei doi. În timpul altercației, un bărbat de 30 de ani l-ar fi lovit cu un cuțit pe adversarul său, în vârstă de 27 de ani, provocându-i o plagă la nivelul piciorului. Ambii au suferit leziuni și au fost examinați de medicii legiști, care au stabilit că victima agresiunii cu cuțitul necesită 10-12 zile de îngrijiri medicale, iar celălalt participant la conflict 3-4 zile.

Cercetările continuă sub coordonarea procurorilor pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs incidentul.

 

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente