Mesaj emoționant de mulțumire pentru echipa ATI 2 a SJU Târgu Jiu: „Ne-au oferit speranță și alinare când aveam cea mai mare nevoie”

O nouă dovadă a profesionalismului și dedicării personalului medical de la Spitalul Județean de Urgență Târgu Jiu vine din partea unei aparținătoare care a transmis un mesaj public de recunoștință pentru echipa Secției ATI 2.

Nadia Munteanu a ținut să le mulțumească medicilor și conducerii unității medicale pentru implicarea deosebită în îngrijirea mamei sale, evidențiind atât profesionalismul, cât și empatia de care au dat dovadă.

„Gânduri pline de recunoștință, respect și adâncă mulțumire! Simt nevoia să aduc o mulțumire publică unor oameni cu suflet uriaș și un profesionalism de excepție de la Spitalul Județean de Urgență Târgu Jiu”, a transmis aceasta.

În mesajul său, Nadia Munteanu îi menționează pe medicul Horațiu Șcheau, din cadrul ATI 2, întreaga echipă medicală a secției și managerul spitalului, Cornel Vienescu, pentru sprijinul acordat în procesul de tratament al mamei sale.

Potrivit acesteia, datorită implicării medicului și susținerii conducerii spitalului, pacienta a putut beneficia de tratamentul de plasmafereză direct în cadrul Secției ATI 2, un lucru care a avut un impact major asupra stării sale de sănătate și a calității vieții.

„Dincolo de faptul că sunt medici și profesioniști extraordinari, sunt oameni plini de empatie. Ne-au oferit speranță și alinare atunci când am avut cea mai mare nevoie”, a mai transmis Nadia Munteanu.

Mesajul se încheie cu un îndemn sincer de apreciere adresat întregii echipe medicale: „Vă mulțumim din tot sufletul pentru fiecare gest de grijă și pentru că faceți minuni în fiecare zi! Sunteți o echipă de elită!”.

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente