Tăiat la mână, după ce a spart geamul casei cuprinsă de flăcări

Un hunedorean a avut nevoie de îngrijiri medicale, în cursul dimineții de marți dimineață. Bărbatul, în încercarea de a ieși din casa cuprinsă de flăcări a spart un geam al locuinței.

Conform ISU Hunedoara, pompierii au intervenit pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la acoperișul unei case de locuit din satul Romoșel, comuna Romos.

”La fața locului s-a aflat și un echipaj SMURD și unul al Serviciului de Ambulanță Județean. La sosirea pompierilor acoperișul ardea generalizat, pe o suprafață de aproximativ 80 de metri pătrați. Misiunea de stingere a incendiului s-a desfășurat simultan cu acordarea de îngrijiri medicale pentru un bărbat care avea o tăietură la o mână. Acesta, în încercarea de a se autoevacua a spart geamul unei ferestre  a casei. Victima, conștientă și cooperantă a fost transportată cu ambulanța SAJ la spitalul din Orăștie”, informează ISU Hunedoara.

Pompierii au reușit să stingă focul și au constatat că acesta a izbuncit din cauza  coșului de fum care nu era curățat de funingine.

În urma incendiului au fost deteriorate ușile de lemn din interior, ferestrele, tencuiala din camera tehnică, dar și mobilierul de lemn din holul casei.

Sursa: gddhd.ro

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente