Câți pacienți internați la Spitalul Târgu Jiu au solicitat să voteze cu urna mobilă

La Spitalul Județean de Urgență Târgu-Jiu, 206 pacienți internați în secții ale unității medicale au formulat solicitări pentru urna mobilă în vederea exprimării votului la alegerile prezidențiale.

„Cererile pacienților au fost depuse de colegii mei la Biroul Electoral Județean ieri, urmând ca în cursul zilei de astăzi (nu știm momentan ora) reprezentanții secțiilor de votare să se prezinte cu urna mobilă la cele trei clădiri ale unității sanitare pentru ca pacienții internați să poată vota”, au anunțat reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu.

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente