Nu mai puțin de trei cutremure s-au produs în ultimele ore în țara noastră. Unul dintre ele a avut epicentrul în Vrancea și a avut o magnitudine de 2,5 grade pe scara Richter, înregistrându-se la o adâncime de 104,7 km, iar celelalte două s-au produs în această seară în județul Buzău. În acest caz,este vorba despre două seisme de suprafața, de intensitate 2,5 respectiv 2,6.

