Un urs a fost filmat noaptea trecută de mai mulți participanți la trafic pe străzile din satul Frâncești, comuna Peștișani. Pe filmările care circulă pe rețelele sociale, ursul pare speriat de farurile autovehiculelor și aleargă pe ulițe. Potrivit martorilor, acesta a fost văzut apoi cum a intrat în zona împădurită din vecinătatea satului.

