Gorj: Fostul primar din Albeni, încarcerat în Penitenciarul Târgu-Jiu

În cursul zilei de 6 iunie 2025, polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Gorj-Serviciul de Investigații Criminale au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii, față de un bărbat, de 39 de ani, din Târgu Jiu, condamnat la o pedeapsă de 9 ani și 8 luni, pentru săvârșirea infracțiunilor de corupție, trafic de influență, luare de mită și divulgarea de informații secrete de serviciu sau nepublice.

Bărbatul a fost introdus în Penitenciarul Târgu Jiu în vederea executării pedepsei, au anunțat reprezentanții IPJ Gorj. Precizăm faptul că este vorba despre Silviu Ionuț Stan, fostul primar al comunei Albeni, pentru care astăzi magistrații de la Curtea de Apel Craiova au pronunțat sentința definitivă, condamnându-l la 9 ani și 8 luni de închisoare cu executare.

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente