Mesaje de recunoștință pentru echipele medicale de la Spitalul Județean de Urgență Târgu Jiu

Două mesaje emoționante de mulțumire au fost transmise către cadrele medicale din cadrul Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu, evidențiind profesionalismul, implicarea și sprijinul moral oferit pacienților și familiilor acestora în momente dificile.

Doamna Szekely Viorica a dorit să își exprime recunoștința față de echipa Secției Chirurgie II, în special față de medicii Sterie Ciprian și Soare Claudiu, pentru intervenția chirurgicală și îngrijirea acordată:

„Aș vrea să adresez un mesaj de mulțumire pentru domnul doctor chirurg Sterie Ciprian și domnului dr. chirurg Soare Claudiu, pentru devotamentul și implicarea în cazul meu pentru operația prin care am trecut… Există și oameni cu suflet în spatele halatelor albe… Mulțumesc frumos, oameni frumoși și devotați!”

Aceasta a transmis, totodată, mulțumiri întregii echipe de la Secția Chirurgie II pentru sprijinul acordat pe durata internării.

Un alt mesaj de apreciere a venit din partea familiei Drăghescu, care a dorit să mulțumească medicilor Șcheau și Dumitrelea Dan, pentru intervenția lor decisivă în salvarea vieții unui pacient aflat într-o stare critică:

„Datorită dumnealor, după 4 zile de comă, 10 zile de ATI și 20 zile pe chirurgie, soțul a fost stabilizat, trimis cu salvarea către Timișoara, iar astăzi este în viață… le dorim tot binele din lume, mult succes în carieră, multă sănătate și putere!”

Cele două mesaje reflectă aprecierea pacienților și aparținătorilor față de efortul, profesionalismul și dedicarea personalului medical, care continuă să fie un sprijin esențial în situații medicale complexe.

 

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente