Bărbat de 54 de ani, prins la Novaci conducând un moped fără permis și fără numere de înmatriculare

La data de 23 iunie 2026, în jurul orei 20:20, polițiști rutieri din cadrul Poliției Orașului Novaci au depistat un bărbat de 54 de ani, din satul Radoși, comuna Crasna, în timp ce conducea un moped pe strada Parâng, din localitate.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că vehiculul nu avea montate plăcuțe de înmatriculare sau înregistrare, iar conducătorul acestuia nu deținea permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul neînmatriculat sau neînregistrat pe drumurile publice.

 

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente