Muncitor de 54 de ani mort după prăbușirea unui mal de pământ în timpul lucrărilor la canalizare

Un muncitor de 54 de ani și-a pierdut viața marți dimineață la Golești, în județul Vrancea, după ce un mal de pământ s-a prăbușit peste el în timpul lucrărilor la rețeaua de canalizare. La locul incidentului au intervenit o autospecială de stingere cu apă și spumă, modulul SMURD, autospeciala multirisc și un buldoexcavator.

Echipajele de intervenție au reușit să extragă victima, care a fost găsită în stare de inconștiență, și au predat-o echipajului Serviciului de Ambulanță Județean Vrancea. Personalul medical a început imediat manevrele de resuscitare, însă, din păcate, acestea nu au avut succes, iar bărbatul a fost declarat decedat.

Conform primelor informații, tragedia s-a produs în timpul lucrărilor la rețeaua de canalizare, când un mal de pământ s-a surpat peste muncitor. Autoritățile urmează să stabilească circumstanțele exacte ale accidentului.

 

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente