Unul dintre cei mai cunoscuți cameramani de la ProTV a murit în Himalaya

Unul dintre cei mai cunoscuți cameramani, Zsolt Vago, a murit pe multele Everest în timp ce se afla într-o expediție. Tristul anunț a fost făcut de colegii săi de televiziune.

„Am trecut prin multe situații limită cu Zsolt Vago. Niciodată nu mi-am închipuit că ni se poate întâmpla ceva. Nu pentru că n-ar fi fost periculos. Ci pentru că el îmi insufla tot timpul încredere și siguranță. Prima poză e din 2015, din Nepal. Era cutremur, se clătina pământul sub noi, se prăbușeau clădirile, oamenii fugeau unde vedeau cu ochii. El ținea calm camera în mână și mergea în direcția opusă, fără să tresară. Îți datorez multe în meseria asta, Vago. Dumnezeu să te odihnească în pace!”, anunță  jurnalistul Paul Angelescu, potrivit Gândul.

„Dumnezeu să te ierte, fratele meu! Să îți dea odihna veșnică Dumnezeu, Zsolt! Refuz să cred că te-ai stins acolo, sus, în Himalaya, pe care îl iubeai atât de mult! Ai fost si vei rămâne unul dintre Oamenii cărora le datorez prețuire veșnică!”, a anunțat cunoscutul reporter Ovidiu Oanță.

Sursa: stiripesurse.ro

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente