Se întâmplă în România! Jandarmii au intrat pe teren pentru a legitima un antrenor chiar în timpul meciului

Incident rar întâlnit la un meci din Cupa României, faza județeană.

Fotbalul din județul Vaslui a oferit o fază de poveste la finala Cupei României – culoarul Ligii a 5-a. Scena s-a întâmplat în meciul dintre Știința Deleşti și Victoria Muntenii de Jos, încheiat cu scorul de 4-0 pentru oaspeți.

Deranjați de limbajul antrenorului de la Știința Deleşti, doi jandarmi prezenți la meci au pătruns chiar în timpul partidei în fața băncii de rezerve și l-au legitimat. Omul a fost sancționat pentru injurii, iar imaginile s-au viralizat rapid.

„Dom’le, când credeam că le-am văzut pe toate, mai vine una grea de tot! Antrenor legitimat pentru înjurături în timpul meciului! E antologic”, a scris Remus Mustățea pe pagina sa de Facebook, „Religia Sportului”.

Sursa : sport.ro

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente