Un cetățean din Alba a fost amendat cu 8.000 de lei, de 1 Decembrie – Ziua Națională a României. Pentru că s-a arătat nemulțumit că nu a putut vota într-o comună în care locuiește fără forme legale, a alertat poliția. Deznodământul, în schimb, nu a fost unul favorabil pentru bărbat.
Un bărbat din Alba a primit o amendă în valoare de 8.000 de lei, în ziua alegerilor parlamentare. Cetățeanul se arătase nemulțumit că nu a putut să voteze într-o comună în care aceste locuiește, însă fără forme legale. Și-a exprimat nemulțumirea către autorități care, la rândul lor, au luat măsuri.
Pentru că alertase abuziv poliția, a fost sancționat.
Sursa: gandul.ro

