Tânăr din Scoarța, înregistrat de radar cu 141 km/h, pe o șosea din Dolj

Doi conducători auto au fost înregistrați, ieri, de aparatul radar cu vitezele de 141, respectiv 155 de km/h, pe șosele din Dolj.

Un tânăr, de 29 de ani, din comuna Scoarţa, judeţul Gorj, a fost înregistrat de aparatul radar în timp ce conducea un autoturism pe DN 6, în localitatea Beharca, cu viteza de 141 km/h (+91 km/h). Acesta a fost sancționat contravențional, fiind dispusă și măsura de suspendarea dreptului de a conduce autovehicule pentru 120 de zile.

Un alt tânăr, din municipiul Craiova, a fost înregistrat de aparatul radar în timp ce conducea un autoturism pe DN 6, în afara localităţii Leu, cu viteza de 155 km/h (+55 km/h). Şi acesta a fost sancționat contravențional și i-a fost reținut permisul pentru o perioadă de 90 de zile.

Sursa: gds.ro

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente