Parcuri fotovoltaice în trei comune din Gorj. Anunțul secretarului de stat Marius Negru!

Ziua de ieri a fost una plină de realizări pentru județul Gorj, la Ministerul Energiei! Comunele Arcani, Bumbești-Pițic și Godinești au semnat contractele de finanțare pentru construirea de parcuri fotovoltaice în vederea consumului propriu. Aceste realizări vor însemna costuri reduse pentru UAT-uri, ce vor permite redirecționarea banilor către alte investiții și vor contribui la independența energetică a țării.

„Felicit primarii acestor comune pentru implicare și efortul depus! Alături de PSD Gorj toți locuitorii județului vor avea un real sprijin în dezvoltarea comunităților!”, a declarat gorjeanul Marius Negru, secretar de stat în Ministerul Energiei.

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente