Târgu-Jiu: Campanie de reciclare a electrocasnicelor. Se pun la bătaie și premii!

O nouă campanie de reciclare a electrocasnicelor vechi are loc în perioada 12 noiembrie – 19 decembrie, în municipiul Târgu Jiu. Sub deviza „Reciclăm împreună – Gorjul reciclează!”, organizatorii campaniei își propun să colecteze de la populație cât mai multe deșeuri electrice, electronice și electrocasnice.

Cetățenii care dețin electrocasnice vechi pot suna la numerele de telefon: 0790.951.285 și 0730.361.100 sau pot face programări la adresa de email ocemmggreenserv@yahoo.com.
Echipamentele vor fi colectate gratuit de la domiciliu. Participanții la campania de reciclare vor fi înscriși automat la o TOMBOLĂ cu premii:
PREMIUL I – o mașină de spălat;
PREMIUL II – frigider (minibar);
PREMIUL III – cuptor cu microunde;
PREMIUL IV – mașină de călcat;
PREMIUL V – uscător de păr.

Tombola va avea loc în data de 20 decembrie 2024, între orele 11:00 și 15:00, la sediul Consiliului Județean Gorj, sala C. Detalii suplimentare la telefoanele: 0790.951.285 și 0730.361.100.

Organizatorii campaniei de colectare a echipamentelor vechi sunt: Asociația de Dezvoltare Intercomunitară în Domeniul Serviciilor Publice de Salubrizare (ADIS) Gorj, Primăria Municipiului Târgu Jiu, SC OCE MMG GREEN SERV SRL și REDPOINT Management Solutions.

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente