Slujbă de pomenire la sediul Jandarmeriei Gorj

„Astăzi, 8 noiembrie, am sărbătorit ocrotitorii spirituali ai Jandarmeriei Române – ,,Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil”, la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean ,,Tudor Vladimirescu” Gorj, unde a fost organizată o slujbă de pomenire dedicată eroilor jandarmi. Totodată, au fost depuse coroane de flori la placa comemorativă a eroului sublocotenent post mortem Marchiș George Răzvan situată în centrul municipiului Târgu-Jiu. Sfântul Arhanghel Mihail este considerat îngerul legii, iar Sfântul Arhanghel Gavril care apară ordinea, călăuzesc activitățile jandarmilor gorjeni pe timpul misiunilor de ordine și siguranță a cetățenilor. Cu această ocazie, transmitem un sincer ,,La mulți ani!”, tuturor celor care poartă numele Sfinților Arhangheli Mihail și Gavril”, au anunțat reprezentanții Jandarmeriei Gorj.

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente