Un bărbat din Gorj care s-a confruntat recent cu probleme de sănătate a adus mulțumiri publice medicului chirurg Constantin Barbu, care profesează în cadrul Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu:
„Soarta a făcut, ca de curând, să trec printr-o cumpănă a vieții. Dumnezeu mi-a fost alături și nu m-a lăsat la greu! Dumnezeu lucrează prin oameni, iar mie mi l-a trimis în cale pe domnul doctor Barbu Constantin, medic specialist chirurgie generală, școlit la Facultatea de Medicină din Timișoara. Este un om profesionist, cu har și mână de aur.
Mulțumesc din suflet, domnule doctor! Recomand tuturor celor ce se confruntă cu probleme de sănătate să-l contacteze cu încredere pe domnul doctor Barbu Constantin.
Mulțumesc, de asemenea, tuturor cadrelor medicale, asistentelor și infirmierelor din cadrul secției Chirurgie II pentru profesionalism, dedicare și implicare”.

