Un bărbat, reţinut de poliţiştii după ce şi-a tăiat fratele în zona gâtului

Poliţiştii din Dolj au reţinut, pentru 24 de ore, un bărbat, de 45 de ani,după ce şi-a tăiat fratele în zona gâtului. Victima, în vârstă de 50 de ani, a fost dusă la spital, unde a primit îngrijiri medicale, dar nu a rămas internată.

Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Dolj au anunţat că un bărbat de 50 de ani, din comuna Pleşoi, că a fost tăiat în zona gâtului de fratele său,

”La faţa locului s-au deplasat imediat poliţiştii care, din primele cercetări, au stabilit că bărbatul de 50 de ani se afla la locuinţa comună, din localitatea Pleşoi, împreună cu fratele său, un bărbat de 45 de ani, în urma unor discuţii în contradictoriu, ar fi fost lovit de acesta cu un obiect tăietor-înţepător, în zona latero-cervicală stângă. La faţa locului a fost prezent şi un echipaj de ambulanţă care a acordat îngrijiri medicale bărbatului de 50 de ani, acesta fiind ulterior transportat la spital, unde însă nu a rămas internat”, potrivit IPJ Dolj.

Bărbatul bănuit de comiterea faptei a fost dus la sediul poliţiei pentru audieri. El a fost reţinut pentru 24 de ore pentru comiterea infracţiunii de violenţă în familie.

Sursa : gds.ro

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente